Partizan u Ligi šampiona?, Foto: Starsport/Montaža

grobari mogu da slave

Kakva vest za crno-beli svet!

Objavljeno: 20:45h

Fudbaleri Partizana ostvarili su veliki cilj ovog popodneva na Banovom brdu!

Crno-beli su savladali Čukarički sa 1:0 i kolo pre kraja obezbedili drugo mesto i prodor ka borbi za Ligu šampiona!

Pobednički gol za četu Alberta Nađa postigao je Ksander Severina sredinom drugog poluvremena.

Čukarički je imao pregršt prilika u prvom delu meča i to pred očima selektora fudbalera Srbije Dragana Stojkovića Piksija, koji je uživo posmatrao duel na Banovom brdu.

Dragan Stojković Piksi na Banovom Brdu
Dragan Stojković Piksi na Banovom Brdufoto: Starsport

Fudbaleri Partizana su kao po običaju tokom većeg dela sezone imali više sreće nego pameti, ali i pouzdanog Aleksandra Jovanovića na golu. Hvatao je sve pokušaje domaćih fudbalera i kao hobotnica kupio lopte i sačuvao Partizan od sopstvene, tragične i bušne odbrane, koja poput stare kante curi na sve strane i ne namerava da stane...

Aleksandar Jovanović spašava Partizan na Banovom brdu
Aleksandar Jovanović spašava Partizan na Banovom brdufoto: Starsport

Uz "božiju pomoć i veru Grobara", Partizan koji sa klupe predvodi početnik u trenerskoj fotelji Albert Nađ, preživeo je sve šanse domaćeg tima i na poluvreme otišao sa 0:0.

U nastavku utakmice crno-beli su konačno shvatili da im je pobeda imperativ kolo pre kraja i počeli su da igraju fudbal. Odbrana se konačno koliko-toliko stabilizovala, dok je "parni valjak" u napadu prebacio u višu brzinu.

Mateuš Saldanja
Mateuš Saldanjafoto: Starsport

Kao nagrada stigao je gol Ksandera Severine, sredinom drugog poluvremena za velikih 1:0 na kontu Partizana!

Borio se Partizan do kraja meča da sačuva stečenu prednost, a Čukarički je preko Tošića u 70. minutu imao kolosalnu priliku, ipak nije došlo do poravnajnja.

Do kraja duela nije bilo promene rezultata i tim Alberta Nađa je mogao da krene sa slavljem, naročito nakon dešavanja u Lučanima...

Naime, Mladost je kao domaćin ostvarila veliku pobedu nad TSC-om (2:0) i tako otvorila put crno-belima ka kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Ksander Severina slavi gol protiv Čukaričkog
Ksander Severina slavi gol protiv Čukaričkogfoto: Starsport

Crno-beli će na leto krenuti od drugog kola kvalifikacija za najjače klupsko takmičenje na svetu - prvi put od 2017. godine kada ih je u trećem kolu zaustavio Olimpijakos.

FK TSC
FK TSCfoto: Starsport©

Partizan će za kraj tekuće sezone dočaketi Radnički iz Kragujevca u meču bez rezultatskog značaja, pošto će crno-beli kao drugoplasiran tim okončati šampionat u Superligi Srbije.

Tim iz Bačke Topole će kao treći tim u domaćem prvenstvu igrati na leto u kvalifikacijama za Ligu konferencija. TSC-u će društvo u Evropi na leto praviti i Radnički iz Kragujevca.

FK Radnički 1923
FK Radnički 1923foto: Starsport©

Radnički 1923 će završiti četvrti ili peti na tabeli, ali budući da Vojvodina igra u finalu Kupa, svakako će oba tima u Evropu, bez obzira ko od njih završi četvrti, a ko peti.